تازه ترین مطالب

آخرین دیدگاهها

حضور شرکت برق منطقه‌ای یزد در اولین جلسه دفاتر خدمات مشترکین برق‌های منطقه‌ای کشور

حضور شرکت برق منطقه‌ای یزد در اولین جلسه دفاتر خدمات مشترکین برق‌های منطقه‌ای کشور
حضور شرکت برق منطقه‌ای یزد در اولین جلسه دفاتر خدمات مشترکین برق‌های منطقه‌ای کشور

 

مدیر دفتر خدمات مشترکین مدیریت مصرف و درآمد شرکت برق منطقه‌ای یزد از حضور این شرکت در اولین جلسه هماهنگی خدمات مشترکین شرکت‌های برق منطقه‌ای کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه‌ای  یزد، سید جلیل موسوی مدیر دفتر خدمات مشترکین مدیریت مصرف و درآمد این شرکت، با اعلام این خبر افزود: در این جلسه مسائلی چون تبین اهداف برگزاری جلسه خدمات مشترکین، ارائه گزارش آخرین تغییرات مربوط به قراردادهای اتصال به شبکه و ارائه گزارش اقدامات انجام پذیرفته در خصوص سهم شرکت‌های برق منطقه‌ای از محل فروش انشعاب شرکت‌های توزیع مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

وی همچنین افزود: در این جلسه برق منطقه‌ای یزد تجربیات خود را در خصوص هدایت مشترکین بزرگ برای انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان خصوصی (قراردادهای دوجانبه)، در جلسه مطرح کرد و پیشنهاد‌هایی برای اصلاح قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه ارائه داد.

مدیر دفتر خدمات مشترکین برق منطقه‌ای یزد، گزارش محاسبه بار راکتیو، ارائه توانایی و امکانات سیستم فروش انشعاب این شرکت و  جمع‌بندی  نقطه نظرات و ارائه پیشنهاد‌ها و راهکارهای عملیاتی مربوطه را، از دیگر مسائل مطرح‌شده در این نشست بیان کرد.

موسوی، اهداف تعیین‌شده این جلسه را، مداومت در برگزاری، ایجاد وحدت رویه بین شرکت‌های برق منطقه‌ای در انجام وظایف مرتبط با دفتر خدمات مشترکین و متمرکز نمودن سیستم‌های فروش انشعاب و انرژی و حذف سیستم‌های جزیره‌ای بیان کرد.

وی با اشاره به این‌که استان یزد استانی صنعتی است و ۷۱٫۷ درصد برق استان در بخش تولید و صنعت مصرف می‌‌گردد؛ گفت: در حال حاضر از حدود ۴۰ قرارداد انشعاب برق منعقدشده با مشترکین بزرگ صنعتی، ۲۶ مشترک برق‌دار هستند که این مشترکین برق‌دار ۴۳٫۲ مصرف انرژی الکتریکی استان را به خود اختصاص داده و ۴۱ درصد از درآمدهای قبوض مربوط به آن‌هاست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل وزارت نیرو از ابتدای سال ۱۳۹۵ مشترکین جدید باید تمام انرژی موردنیاز خود را از تولیدکنندگان خصوصی و یا بورس انرژی تامین نمایند و مشترکان موجود هم به‌منظور صرفه‌جویی در هزینه‌های خود می‌توانند تمام یا بخشی از انرژی مصرفی خود را از این طریق خریداری نمایند که با راهنمایی‌هایی شرکت برق منطقه‌ای ۸ مشترک موجود بخشی از انرژی خود را از بخش خصوصی تامین می‌کنند.

این جلسه با حضور مدیر و کارشناس دفتر خدمات مشترکین مدیریت مصرف و درآمد شرکت برق منطقه‌ای یزد؛ در شرکت برق منطقه‌ای اصفهان برگزار شد.