تازه ترین مطالب

آخرین دیدگاهها

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: تشریح وضعیت صنعت برق استان یزد

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: تشریح وضعیت صنعت برق استان یزد
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: تشریح وضعیت صنعت برق استان یزد

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دستاورد های شرکت برق منطقه ای یزد و عملکرد ۴۱ ساله توسعه شبکه های انتقال و فوق توزیع را شرح داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای یزد محمد حسن صباغزادگان با بیان اینکه بیش از ۷۵ درصد انرژی الکتریکی استان در بخش صنعت مصرف می شود گفت: ۸ درصد مشترکین صنایع بزرگ کشور با دیماند بالای ۷ مگاوات تحت پوشش صنعت برق استان یزد قرار دارند.

رتبه اول استان یزد در کشور برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی در حال بهره‌برداری

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد افزود: در حال حاضر ۷ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۵۸٫۵ مگاوات در مدار بهره‌برداری هستند که استان یزد از لحاظ احداث نیروگاه‌های خورشیدی در حال بهره‌برداری رتبه اول کشوری را دارا بوده و پیش بینی می شود این ظرفیت تا پایان سال ۹۹ به ۸۰ مگاوات برسد.

صباغ زادگان با اشاره به احداث تعداد ۱۸ نیروگاه مقیاس کوچک (تولید پراکنده) با مجموع ظرفیت ۱۵۷ مگاوات از سال ۱۳۹۱ تا ۱۰ ماهه ۱۳۹۸ توسط بخش خصوصی افزود: در طول یک سال گذشته ۱۳٫۵ مگاوات به این ظرفیت اضافه شده است.

افزایش ظرفیت ایستگاه‌های فوق‌توزیع و انتقال استان یزد

وی افزود: ظرفیت ایستگاه های فوق توزیع و انتقال استان یزد از سال ۵۷ با ظرفیت ۷۵ مگاولت آمپر به ۱۱۶۷۰ مگاولت آمپر در ۱۰ ماهه سال ۹۸ افزایش یافته است.

این مقام مسئول صنعت برق استان یزد همچنین خاطر نشان کرد طی یکسال گذشته شاهد اضافه شدن این ظرفیت به میزان ۵۷۹ مگاولت آمپر و رشد یک درصدی آن بوده ایم.

افزایش ۲۵ برابری طول خطوط انتقال و فوق توزیع استان در ۱۰ ماهه سال ۹۸ نسبت به سال ۵۷ از ۱۵۰ کیلومتر مدار به ۳۷۲۷ کیلومتر و با افزایش ۱۱۸ کیلومتری نسبت به سال ۹۷ از دیگر موارد مطرح شده توسط مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد است.

صباغزادگان ادامه داد: مصرف انرژی استان یزد در سال ۱۳۹۷ به میزان ۹۵۹۰ میلیون کیلووات ساعت بوده و این میزان با توجه به مصرف ۱۶۸ میلیون کیلووات ساعتی سال ۱۳۵۷، بیش از ۵۷ برابر شده و همچنین پیک بار استان از ۴۵ مگاوات در سال ۱۳۵۷ با افزایش ۳۷ برابری به ۱۶۶۸ مگاوات در سال ۱۳۹۸ رسیده است.

پروژه های افتتاح شده در طول یک سال گذشته

مهندس صباغزادگان در ادامه به ۱۳ پروژه افتتاح شده در طول یک سال گذشته اشاره کرد و افزود: نیروگاه خورشیدی فهرج با هدف کاهش تلفات شبکه، تولید انرژی پاک به میزان ۲۳ میلیون کیلووات ساعت در سال، صرفه جویی در مصرف سوخت فسیلی به میزان۶٫۹ میلیون متر مکعب گاز طبیعی در سال، کاهش انتشار گاز های آلاینده به میزان ۱۵٫۷ هزار تن در سال و صرفه جویی در مصرف آب به میزان ۵٫۴ میلیون لیتر در سال با میزان اعتبار ۶۰ میلیارد تومان یکی از پروژه های افتتاح شده در یک ساله گذشته است.

همچنین پست ۲۳۰ به ۱۳۲ کیلوولت ابرکوه، پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت امامزاده، نیروگاه مقیاس کوچک ۷٫۸ مگاواتی طراح بهینه کیان، جایگزینی هادی خط نیروگاه زنبق- شمال، ساخت دو دستگاه فیدر خانه ۲۰ کیلوولت سیار، توسعه ۲۳۰ به ۶۳ پست ۴۰۰ کیلوولت سرو (فاز دوم)، توسعه بخش ۶۳ به ۲۰ کیلوولت پست خضرآباد، خط ۶۳ کیلوولت رستاق- مزرعه کلانتر و پست سیار برق ۶۳ به ۲۰ کیلوولت میبد، توسعه فیدر های فشار متوسط مهریز، اشکذر و یزد، تعویض هادی خط ۶۳ کیلوولت رستاق جهان آباد و… از دیگر پروژه هایی است که با مجموع اعتبار ۲۴۰٫۷ میلیارد تومان، در طول یک سال گذشته به بهره برداری رسیده است.