تازه ترین مطالب

آخرین دیدگاهها

پایداری شبکه برق استان و عبور سلامت از پیک‌بار تابستان ۹۸

پایداری شبکه برق استان و عبور سلامت از پیک‌بار تابستان ۹۸
پایداری شبکه برق استان و عبور سلامت از پیک‌بار تابستان 98

 

مدیر دفتر فنی انتقال شرکت برق منطقه‌ای یزد از حفظ پایداری شبکه برق استان در گذر از پیک‌بار تابستان ۹۸ باوجود محدودیت‌های شبکه، خبر داد.

احمد کردستانی مدیر دفتر فنی انتقال شرکت برق منطقه‌ای یزد، افزود: با همت جمعی و تلاش دلسوزانه گروه‌های تخصصی و پیمانکاران بخش خصوصی، پایداری شبکه برق استان در شرایط پیک‌بار بدون هیچ‌گونه قطعی و خاموشی حفظ شد.

وی با اشاره به اقدامات گسترده پیشگیرانه و اصلاحی در بخش‌های مختلف، از اجرای منظم و دوره‌ای شستشوی خطوط و پست‌های انتقال و فوق‌توزیع به­صورت برق­دار، عملیات ترموگرافی شناسایی اشکالات تجهیزات پست­ها و خطوط، به‌روزرسانی تنظیمات رله‌های حفاظتی و نیز رسیدگی و رفع اشکالات ایستگاهی پست‌ها در حداقل زمان ممکن و در تمام ایام و ساعات شبانه‌روز، به‌عنوان فعالیت‌های شاخص یاد کرد.

مهندس کردستانی همچنین با بیان این‌که اجرای برنامه‌های سرویس و نگهداری دوره‌ای روی تجهیزات، خطوط و سیستم‌های حفاظت و کنترل نقش بسزایی در پیشگیری از بروز حوادث و پایداری شبکه داشته است، اضافه کرد: در همین راستا انجام مطالعات، شبیه‌سازی‌های متعدد، استفاده از درس آموخته از وقایع سال‌های قبل و دیگر شرکت‌های برق و انجام محاسبات لازم از اصلی‌ترین عوامل شناسایی مخاطرات، ارائه راهکارها و تاثیر گذار در حفظ پایداری بوده‌اند.