تازه ترین مطالب

آخرین دیدگاهها

افزایش پایداری شبکه برق خاتم با اجرای رینگ شبکه با شهرستان ابرکوه

افزایش پایداری شبکه برق خاتم با اجرای رینگ شبکه با شهرستان ابرکوه
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در دیدار با فرماندار خاتم: افزایش پایداری شبکه برق خاتم با اجرای رینگ شبکه با شهرستان ابرکوه

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای یزد در هفته دولت در دیدار با فرماندار خاتم، وضعیت شبکه انتقال و فوق‌توزیع شهرستان خاتم را تشریح و همکاری موردنیاز برای توسعه آن را بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای یزد، محمدحسن صباغزادگان مدیرعامل این شرکت، با اشاره به اقلیم خاص شهرستان خاتم؛ افزود: در چند سال گذشته چندین پروژه برای افزایش پایداری شبکه برق شهرستان خاتم انجام‌شده که ضریب اطمینان آن را بالابرده است.

وی طرح مهم دیگری که برای افزایش پایداری شبکه در حال اجرا است را رینگ نمودن شبکه برق این شهرستان با شبکه برق شهرستان ابرکوه بیان کرد و گفت: تاکنون بخشی از تجهیزات فاز اول آن خریداری و مناقصه عملیات اجرایی پروژه برگزار و مطالعات بخش دوم آغازشده است.

تامین برق منطقه چاهک با نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی

صباغزادگان همچنین با اشاره به استقرار نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی چاهک در این شهرستان، تصریح کرد: یکی از خصوصیات شاخص این نیروگاه تامین برق کل منطقه چاهک در زمان حداکثر تولید این نیروگاه است که از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ عصر ادامه دارد و در این ساعت‌ها منطقه چاهک را از شبکه برق سراسری بی‌نیاز می‌کند.

فرجام فاضلی فرماندار شهرستان خاتم ضمن قدردانی از مدیریت برق منطقه‌ای یزد به دلیل توجه به رفع نیازهای انرژی الکتریکی این شهرستان، انرژی الکتریکی را یکی از مولفه های اصلی توسعه صنعتی این شهرستان برشمرد و افزود: در حال حاضر، انرژی الکتریکی شبکه‌های موجود جوابگوی نیاز این شهرستان و توسعه صنایع کوچک است ولی برای احداث صنایع بزرگ‌تر نیازمند انرژی بیشتری هستیم که امیدواریم با اجرای طرح رینگ نمودن شبکه برق، به این زیرساخت دست‌یابیم.

وی ضمن بیان رضایت از راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی چاهک و پیگیری احداث نیروگاه ۱۰ مگاواتی دیگر، ابراز امیدواری کرد برای دو نیروگاه دیگری که مجوز آن صادرشده است پیگیری لازم انجام شود.